Amerikos kino fondo direktorius G. McVey pasakos apie kino industriją

Kovo 26 d., pirmadienį, 11.15 val. VDU Istorijos menėje (K. Donelaičio g. 58, I a.) vyks Amerikos kino fondo direktoriaus Gary McVey paskaita „ Kino industrija ir festivaliai: sėkmingas lobizmas“ („Film Industry and Festivals: Successful Lobbying“). Kartu su G. McVey atvyks JAV Ambasados darbuotoja Makaiya Bullitt-Rigsbee ir „Kino pavasario“ komandos narė Živilė Einikytė.

JAV Ambasados ir festivalio „Kino pavasaris“ svečias Gary McVey universitete susitiks su studentais ir skaitys paskaitą. Tai jau antroji G. Mcvey viešnagė Lietuvoje – dar pernai VIlniuje, dalyvaudamas „Kino pavasario“ žiuri, jis išreiškė norą aplankyti Kauną ir susitikti su studentais, studijuojančiais kino industrijos dalykus.

Gary McVey yra nepelno organizacijos „American Cinema Foundation“ (Amerikos kino fondas) direktorius. Ši organizacija buvo įkurta siekiant puoselėti ir apdovanoti televizijos ir kino filmų projektus, kurie remia demokratišką pliuralizmą ir įtrauktį. G. McVey baigė Niujorko universiteto Menų mokyklą ir yra vienas iš Amerikos filmų instituto (AFI)  Los Andželo tarptautinio filmų festivalio (AFI Fest) įkūrėjų. Jis yra dalyvavęs filmų žiuri ir diskusijų grupėse Airijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Azerbaidžane, Ispanijoje, Vengrijoje ir Čekijoje. G. McVey taip pat teisėjavo filmų festivaliuose Malatijoje (Turkija) 2010 m. lapkritį ir 16-ame Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ 2011 m. kovą.

Maloniai kviečiame dalyvauti.