„Alchemija. Švietimo amžius“ – geriausia kultūros laida

Ketvirtadienį, balandžio 14 d., Vilniaus rotušėje įvyko Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) organizuojamo tradicinio – šiais metais jau keturiolikto – konkurso „Pragiedruliai“ iškilminga nugalėtojų apdovanojimų ceremonija. Tarp laureatų yra VDU docento, rašytojo Ryčio Zemkausko ir universiteto laida „Alchemija. Švietimo amžius“. Ji apdovanota kaip geriausia televizijos kultūros laida. Laidos režisierius – Ričardas Rickevičius, operatorius – Gvidas Kovėra.

„Su visa „Alchemijos. Švietimo amžius“ komanda labai džiaugėmės, kad būtent šis laidų ciklas skirtas švietimo problematikai Lietuvoje buvo apdovanotas“, – mintimis dalijosi Rytis Zemkauskas. Anot jo, šis televizinis projektas apie švietimo sistemą Lietuvoje kalba naujai, moderniai, kalba su tais žmonėmis, kurie ir spręs, kaip šalies švietimas atrodys ateityje. Kultūros laida „Alchemija“ jau penkis metus transliuojama „TV1“  ir  „INFO TV“ televizijos kanalais, LRTK konkurso „Pragiedruliai“ laureate tapo antrą kartą. Pirmą sykį, kaip geriausia kultūros laida paskelbta 2011 metais.

+DSC_0223

Kultūros laida – skatinti diskusijoms

„Alchemiją. Švietimo amžių“ sudaro 10 laidų, kuriose skirtingomis temomis diskutuojama apie švietimą.  Aptariami kartų skirtumai informacijos įsisavinime, viešosios erdvės įtaka švietimui, mokymosi sistema iš studentų perspektyvos, socialinio kapitalo, laisvųjų menų bei kiti klausimai. „Mes turime griauti mitus, suprasti realią situaciją ir surasti šiuolaikinius būdus kovoti su naujais švietimo iššūkiais“, – švietimo tematikos aktualumą televizijoje R.Zemkauskas.

Pasak laidos autoriaus, VDU docento R. Zemakausko, „Alchemija. Švietimo amžius“ turi didelį atgarsį visuomenėje: tiek tarp universitetų bendruomenių, tiek tarp mokytojų, taip pat ir tarp intelektualų. „Tikiuosi, kad ši televizijoje iškelta diskusija bus pratęsta ir bus galima kalbėti apie geresnę švietimo kokybę Lietuvoje“, –kultūros laidos įtakos galimybes viešai diskusijai aptarė R. Zemakauskas.

+DSC_0218

„Švietimo amžiaus“ ciklo partneris – Vytauto Didžiojo Universitetas

Geriausioje kultūros laidoje „Alchemija. Švietimo amžius“ galima išvysti ir nemažai VDU dėstytojų, profesorių, studentų, garbės daktarų. Vytauto Didžioje universitetas – šios laidos partneris. „VDU ir „Alchemija“ turi unikalią kelerių metų bendradarbiavimo istoriją. Tai tas retas atvejis, kai stiprus intelektualinis potencialas susijungia su televizine kūryba. Mes tikrai stengsimės, kad puikus bendras projektas nenutruktų, o ir toliau džiugintų universiteto bendruomenę ir visus kokybiškos televizijos produkcijos mėgėjus“, – apie universiteto ir televizijos bendradarbiavimą kalbėjo pasakojo R. Zemkauskas.

„Pragiedruliai“ – informacinio turinio kokybę skatinantis konkursas

Kiekvienais metais konkursui pateikiama vis daugiau laidų. Šių metų konkursas buvo gausiausias iš visų organizuotų. Konkursui iš viso buvo pateiktos 82 laidos: 53 televizijos ir 29 radijo. Visada labai aktyviai šiame konkurse dalyvauja visuomeninis transliuotojas LRT, daug laidų pateikia kūrėjai iš Lietuvos regionų ir nepriklausomi prodiuseriai. Konkursu taip pat pradėjo domėtis didieji transliuotojai ir internetinė televizija.

„Man atrodo, kad šis su metais augantis konkursas „Pragiedruliai“ galėtų tapti tikrai plataus spektro TV ir Radijo profesionalų apdovanojimais. Džiaugiuosi, kad pamažu tai vyksta. TV ir radijas yra ne tik serijinė produktų gamyba, bet kartu ir labai įdomi kūrybinė veikla. Apdovanojimai gali prisidėti prie kūrybiškumo skatinimo. Tokiu būdu TV žiūrovas ir Radijo klausytojas turi šansų gauti gerokai įdomesnes laidas“, – konkurso svarbą įvardijo R. Zemkauskas

+DSC_0208

Laidos buvo vertinamos atsižvelgiant į jų aktualumą, išliekamąją ir meninę vertę, originalumą, poveikį ugdant kultūrines, bendražmogiškąsias, pilietines ir estetines vertybes bei darbo profesionalumą ir kūrybiškumą. Konkurso „Pragiedruliai“ nugalėtojai buvo apdovanoti grafiko Egidijaus Rudinsko sukurtais originaliais diplomais ir piniginėmis premijomis.

Geriausia metų kultūros laida „Alchemija LXXII. Kalba ir tauta“. Visas „Alchemija. Švietimo amžius“ laidas rasite čia