Akvarelių parodoje – vidurio Lietuvos dvarai

dvarai

Gegužės 17 d. 15:30 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15, Kaunas) bus atidaroma Mečislovo Jaloveckio (1876-1962) akvarelių paroda „Vidurio Lietuvos dvarai“. Parodoje bus galima išvysti, kaip ramaus kolorito akvarelėse atgyja vis dar stovintys ir jau išnykę Lietuvos dvarai: Saldutiškio, Apytalaukio, Kėdainių, Aristavos, Raudondvario, Raseinių, Panevėžiuko ir kiti dvarai. Po parodos atidarymo vyks mokslinė apskritojo stalo diskusija „Dvaras ir miestas Lietuvoje 1919-1940 m.: kultūra, tradicija, modernybė“.

Diskusiją moderuoja dr. Rimantas Miknys (Lietuvos istorijos institutas). Diskusijoje dalyvauja: dr. Dangiras Mačiulis (Lietuvos istorijos institutas), dr. Dalė Puodžiukienė (KTU Architektūros ir statybos institutas), Diana Varnaitė (Kultūros paveldo departamentas), Arūnas Svitojus (Lietuvos pilių ir dvarų asociacija), Mindaugas Šventoraitis (Babtyno-Žemaitkiemio dvaras), Snieguolė Navickienė (VšĮ Raudondvario dvaras), Rūta Černiauskienė (Kauno rajono savivaldybė), prof. dr. Jonas Vaičenonis (Vytauto Didžiojo universitetas).