Airina Volungevičienė – EDEN viceprezidentė

1682

VDU Inovatyvių studijų instituto (ISI) direktorė doc. dr. Airina Volungevičienė išrinkta Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklo (European Distance and E-learning Network, EDEN) viceprezidente. ISI direktorė drauge su kolegomis šio tinklo veikloje dalyvauja jau daugiau kaip 10 metų, dirba įvairiose tarptautinėse darbo grupėse. 2010 m. ji buvo išrinkta į EDEN valdybą.

Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklas (EDEN) – asociacija, vienijanti daugiau kaip 200 organizacijų iš 59 pasaulio šalių, kurios diegia technologijas švietime, moksle ir studijose. EDEN misija – skleisti žinias apie nuotolinį ir e. mokymąsi globalioje švietimo rinkoje, padėti švietimo ir mokslo institucijoms rasti tinkamiausius sprendimus diegiant ir tobulinant nuotolinių studijų ir e. mokymosi paslaugas, prisidėti prie nacionalinių ir regioninių asociacijų ir tinklų plėtros, dalyvauti formuojant nuotolinio švietimo politiką.

EDEN veikloje dalyvauja organizacijos, siekiančios bendradarbiauti ir diegti inovatyvius technologijomis grįstų studijų ir mokymosi sprendimus. Atvirieji ir tradiciniai universitetai, kolegijos, suaugusiųjų ir profesinio mokymo centrai, verslo organizacijos kuria naujus švietimo paslaugų teikėjų veiklos modelius ir scenarijus, tiria ir dalijasi patirtimi, suburia akademinę bendruomenę į svarbiausias konferencijas Europoje, skirtas mokymosi technologijų diegimo klausimams.

Vytauto Didžiojo universitetas tapo EDEN nariu 2008 metais. Universitetas šiame tinkle yra puikiai atpažįstamas narys, vertinamas už savo parengtą ir vykdomą nuotolinių studijų organizavimo politiką, atsakingą ir kokybės kriterijais pagrįstą nuotolinių studijų tvarką. VDU kuria savo virtualaus mobilumo praktiką, atvirus švietimo išteklius, turi tinkamą paramos dėstytojams ir studentams sistemą, palaiko vieningą autonomišką nuotolinių studijų aplinką ir vaizdo konferencijų įrankių įvairovę.

Birželio 12–15 dienomis įvykusioje EDEN kasmetinėje konferencijoje Osle VDU ISI darbuotojai dirbo darbo grupėse kartu su su EDEN ir Tarptautine nuotolinio švietimo taryba (ICDE), rengiantis Europos Komisijos iniciatyvos „Atverkime švietimą (Open Up Education)“ paskelbimui Lietuvos pirmininkavimo ES metu. Doc. dr. A. Volungevičienės vadovaujama Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi (LieDM) asociacija konferencijos metu surengė posėdį, kuriame dalyvavo Švedijos, Norvegijos, Prancūzijos, Estijos nacionalinių nuotolinio švietimo asociacijų atstovai. Taip pat vyko seminaras apie atsakingą technologijų integraciją švietimo ir mokymo institucijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.