Absolventai kvietė moksleivius „Matuotis profesiją“

6145

Lapkričio 13-ąją renginyje „Matuokis profesiją“ VDU absolventai pasidalino savo patirtimi su moksleiviais. Tai buvo jau tradicija tapusi unikali galimybė kiekvienam susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse.

Šįkart renginyje savo žiniomis ir patirtimi dalinosi marketingo, informacinių technologijų, paveldosaugos, aplinkosaugos, teatro, teisės, renginių organizavimo, pažangių technologijų atstovai, ekspertai ir specialistai, taip pat – verslo įmonių vadovai.

image157

Moksleiviams savo karjeros patarimų pasiūlė VDU absolventas, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas.

„Vienuoliktoje klasėje sugalvojau, kad noriu tapti didelės įmonės direktoriumi, ir nuo to laiko kryptingai to siekiau, studijavau vadybą, teisę. Tačiau atminkite – sėkmė yra kaip ledkalnis. Viršuje matosi tik pasiekimai, o apačioje lieka daugybė ne tokių smagių dalykų: didelis atsidavimas, daug sunkaus darbo, nusivylimų, nesėkmių“, – sakė M. Horbačauskas. Jaunimui jis palinkėjo turėti svajonę ir jos kryptingai siekti.

Įdomią, naudingą paskaitą moksleiviams surengė ir Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius, aktorius Egidijus Stancikas. Jis taip pat tikino, jog svarbus begalinis noras ir atsidavimas – priimant būsimus aktorius, jų lankstumas, tapsmas „minkštu moliu“ yra labai vertinamas. Tačiau svečias pabrėžė, jog aktoriams reikalingos ne tik žinios, bet ir išmintis – gebėjimas neskubėti.

„Gali daug skaityti, keliauti po pasaulį, bet nepamatyti to, kas svarbiausia. Mūsų profesijos paslaptis ir yra – tame lėkime tarsi tapti sraige, pamatyti svarbiausias detales, nes jos teikia savotišką išmintį. Aktoriams žinios ne visada tampa įkvėpimu kūrybai. Tuo tarpu vadovaudamasis išmintimi gali padaryti labai gražius prisilietimus prie savo laiko“, – pasakojo E. Stancikas.

Puikų pavyzdį, kaip universitetas gali padėti atrasti savo karjeros kelią, parodė vestuvių planavimo įmonės „Pinjata“ įkūrėjos, VDU absolventės Justina Dukauskaitė ir Aistė Kniuraitė. Merginų teigimu, būtent universitete jos suprato, kokią veiklą mėgsta, ir galėjo save joje išbandyti, dirbdamos VDU Studentų atstovybėje, ruošdamos ten renginius.

image120

„Atstovybė buvo ta vieta, kur gimė didžioji meilė renginiams ir mes galėjome „pasimatuoti“ profesiją. Tai patarimas ir jums – bet kokia savanoriška veikla leidžia save išbandyti – kaip marketingistą, ekonomistą, vadovą ir taip toliau“, – sakė J. Dukauskaitė. Be vadovavimo „Pinjatai“, ji tebedirba ir VDU Karjeros centre.

„Vestuvės yra pakankamai siaura niša, bet tuo pačiu ten tu gali įgyvendinti visą renginį – nuo koncepto iki apipavidalinimo. Gali visko prigalvoti, įgyvendinti savo idėjas“, – pasakojo A. Kniuraitė. Vestuvių rengėjos moksleivius taip pat ragino rinktis tik tokią profesiją, kokia jiems patinka.

Kasmet „Matuokis profesiją“ sukviečia gausų būrį moksleivių iš visos Lietuvos, kai kurie iš jų į renginį noriai atvyksta ne pirmą kartą. Visos įkvepiančios istorijos skirtos tam, kad jauni žmonės galėtų domėtis jiems patinkančia sritimi, sužinoti, kokių būdo savybių reikia vienam ar kitam darbui, kokius iššūkius tenka nugalėti ir kaip atrodo įvairių profesijų atstovų darbo diena.

 

MatuokisProfesijaProgramaWeb

Daugiau informacijos

  • VDU Studijų informacijos centras
  • Adresas K. Donelaičio g. 52–116
  • Telefonas (8 37) 323 206
  • El. paštas info@smt.vdu.lt
  • Internetaswww.vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.