1863 m. sukilimo 150-metį pagerbs filmo peržiūra

Spalio 29 d., antradienį, 18 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–303) vyks pirmoji filmo „Ištikimoji upė“ peržiūra, skirta 1863 m. sukilimo 150-mečiui.

Peržiūrą organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas, kartu su Lenkijos institutu Vilniuje vykdydamas bendrą „Lenkų kino klubo“ projektą.

Istorinė drama „Ištikimoji upė“ (lenk. Wierna rzeka, rež. T. Chmielewski) 1987 m. Gdynės kino festivalyje buvo apdovanota už geriausią režisieriaus darbą ir geriausią muziką. Filmas sukurtas pagal Stefano Żeromskio apsakymą, jame vaidino: Małgorzata Pieczyńska, Olgierd Łukaszewicz, Franciszek Pieczka, Maria Homerska, Henryk Bista, Henryk Machalica.

Filmo veiksmas vyksta 1863 m. sukilimo metu. Sužeistas kunigaikštis Juozapas Odrovonžas slapstosi viename dvare, jam padeda bajoraitė Salomėja Brinicka. Mergina slepia sukilėlį, slaugo jį, įsimyli nepaisydama jokių perspėjimų. Meilės istorija, susipynusi su istorine sukilimo dvasia, puikiai nusako to laikotarpio gyvenimo subtilybes.

Filmas bus rodomas lenkų kalba su lietuviškais subtitrais. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos teikiama el. paštu – a.mickeviciausklubas@gmail.com.